Reklamlar
Popüler Yeniler
Reklamlar
Reklamlar

SON DAKİKA! ANA HABER SUNUCUSUNDAN KÖTÜ HABER! OLAY OLDU TÜRKİYE ŞOKTA

10 Ocak 2018

Show TV’nin 2 yıldır sunduğu Show TV ana haberden istifa etti. Instagramdan istifasını duyuran Jülide Ateş’in istifa sebebi merak konusu. Jülide Ateş istifasında manevi bir dil kullanınca asıl sebep eşi ve oğlu mu sorusunu akıllara getirdi. Jülide Ateş’in sürpriz istifası sonrasında koltuğuna kimin oturacağı ise merak konusu. Peki Jülide Ateş’in istifası ile gözlerin çevrildiği özel hayatında neler var? İşte Jülide Ateş’in istifası, eşi Emre İskeçe ve yurt dışında eğitim alan oğlu Ali…

Jülide Ateş ekranın artık eskimiş yüzlerinden biri sayılır. 1971 doğumlu olan Jülide Ateş aslen Elazığlı. 46 yaşındaki sunucu ekrana ilk 1990’ların başıydı. Boğaziçi Üniversitesi’nde okurken güzellik kraliçesi seçilen Jülide Ateş’e bu sayede Star TV kanalında iş bulmuştu. Sabah haberlerini sunarak televizyon hayatına başlayan Jülide Ateş, medyanın en iyi paralara transfer olan spikerlerinden biri oldu. Haliyle istifasında maddi gerekçeler rol almıyor.

JÜLİDE ATEŞ’İN EŞİ KİMDİR? : Jülide Ateş’in istifasının sebebi eşi ve oğlu olabilir mi? İstifa kararındaki vurgu akıllara bu soruyu getirdi. Jülide Ateş şu anda ikinci eşi ile mutlu bir evlilik yürütüyor. İlk eşi ünlü işadamı Cemal Özgörkey ile olan evliliği sadece 1 yıl sürmüştü. Jülide Ateş ayrıldıktan sonra aradığı aşkı ikinci eşi Emre İskeçe’de buldu.

2001 yılında Emre İskeçe ile evlenen Jülide Ateş bu evlilikten bir çocuk sahibi oldu. 2003 yılında dünyaya gelen Ali şu anda delikanlı olma yolunda. Yurt dışında eğitim alan Ali İskeçe, Jülide Ateş ile Emre İskeçe’nin tek çocukları. Jülide Ateş’in eşi Emre İskeçe gazeteci ve Doğan Medya grubunda çalışıyor.

NEDEN İSTİFA ETTİ: 46 yaşında olan Jülide Ateş, 90’lı yıllardan beri spikerlik yapıyor. Star TV, Kanal D, TGRT ve NTV meslek kariyerinde yer alan kanallar. İyi paralara bu kanallara transfer olan Jülide Ateş haliyle maddi anlamda çalışmaya ihtiyaç duymayacak bir noktada. Zaten instagramdan duyurduğu istifası da ‘manevi tatmin’ sebebiyle alınmış bir kararı işaret ediyor. İşte Jülide Ateş’in istifa duyurusu ;

SHOW HABERİ BIRAKIYORUM : -Hadi yeni yılın ilk sürpriz kararı benden gelsin. Show haberi bırakıyorum… 27 yıllık meslek hayatımda biriktirdigim türlü değeri, yüreğimin binbir rengini yeni projelerde ortaya koymaya yola çıkıyorum. Evet Show Haber’i bırakıyorum. Gerek Habertürk’te gerekse Show Haber’de edindiğim her türlü deneyime, aldığım her hayat dersine minnetle.

HAKKINIZI HELAL EDİN : Çalıştığım dönemde nice birinciliklere imza atmamızı sağlayan ekip arkadaşlarıma sonsuz müteşekkirlikle… Hakkım geçmişse helal ederek ve hakları geçmişse helal etmelerini dileyerek.

SEZON ORTASI NEDEN BU İSTİFA : Evet sezon ortasında böyle iş olur mu demeyin? Zaten yıllarca bir televizyoncu olarak hep televizyonun zamanına göre yaşadım. Sıkıştırılmış zamanlarda sıkıştırılmış dönemler, tatiller… Oysa insanın bir de kendi ruhunun zamanı oluyor. Ruhum bana artık rutini tekrarlama, hayatında yeni bir şeyler dene ve bunu hemen yap diyor.


KENDİ ZAMANIMIN EFENDİSİ OLMAK İSTİYORUM : Yani bugüne kadar baharlar, son baharlar olmadı sadece televizyonun sezonu vardı. Oysa artık ben kendi zamanımın efendisi olarak yaşamak istiyorum.


YERİ DOLACAK BİR FANİYİM : Yerim dolana kadar da koltuktaki yayın nöbetime gerekirse devam edeceğimi, bu anlamda kimseyi zor durumda bırakmayacağımı da özellikle belirtiyorum… Ki bir çok değerli spikeri bünyesinde barındıran kurumumuz için benim yokluğumun sıkıntı olmayacağının bilincindeyim. Yani yeri kolayca dolabilecek bir ölümlü olduğumun farkındayım.

HOŞÇAKALIN : Evet bu benim yeni yıl kararımdı… En çok izlenen haber kanalının koltuğunu bırakmak… Sahi sizinki ne? Haydi siz de ertelemeyin ve kalbinizin sesini dinleyin… Hayatın basılmadık yeni kumsallarında görüşmek dileğiyle… Hoşçakalın…”

SUBAY KIZI : Jülide Ateş’in babası Hava Subayı.Gençlik yıllarını İzmir’de geçiren Jülide Ateş, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümü mezunu.

Jülide Ateş ve annesi : Jülide Ateş ilk olarak Star TV kanalı ile ünlendi. Sabah programları ile başlayan ekran hayatında 1993 tarihinde Star Tv ekranında Ana Haber Bülteni sunucusu koltuğuna oturdu.

JÜLİDE ATEŞ’İN ÇALIŞTIĞI KANALLAR : 1992-1994 – Star TV 1994-1995 – Kanal D 1996-2007 – TGRT 2007 – Kanal 1 2012-2013 – Star TV 2013-2014 – NTV

Jülide Ateş güzellik kraliçesi seçilince televizyonda iş bulmuştu. O dönemde hem okuyor hem çalışıyordu. Ünlü bir isim olarak da Boğaziçi Üniversitesindeki yıllıkta onun için ‘O kız şeni aşar’ yazılmış. O not için yıllar sonra Jülide Ateş de ‘pişmanlığını’ ifade eden satırları not düşmüş.